Medikamentu, uztura bagātinātāju, sporta uztura, medicīnas ierīču reģistrācija un pārreģistrācija

Piedāvājam kvalitatīvu un ātru reģistrācijas procesu, balstoties uz ilggadēju pieredzi un izpratni par normatīvajiem aktiem un produkcijas reģistrēšanas dažādajām prasībām Baltijas valstīs. Šāda veida pakalpojums ļaus Jums ietaupīt laiku un cilvēkresursus, kas savukārt ļaus ātrāk un dinamiskāk virzīt produktus Latvijas un pārējo Baltijas valstu tirgos.

Lai veiksmīgi reģistrētu – pareizi jāizprot reģistrācijas procedūra

Dažādās valstīs ievērojami atšķiras normatīvie akti, kas paredz dažādus zāļu un uztura bagātinātāju klasifikācijas un reģistrācijas nosacījumus. ES valstīs prasības ir līdzīgas, tomēr mēdz atšķirties. Arī ASV un Krievijā prasības uztura bagātinātāju reģistrācijai ir atšķirīgas. Atšķirīgas prasības reģistrēšanai ir diētiskajai pārtikai, sporta uzturam, uztura bagātinātājiem. Šo iemeslu dēļ dažkārt rodas situācija, ka Jums nākas saskarties ar sarežģītām situācijām ceļā uz produkcijas reģistrēšanu Latvijā.

Kas atbild par reģistrācijas procedūru Latvijas Republikā?

Par uztura bagātinātāju un diētiskās pārtikas un sporta uztura reģistrāciju Latvijas Republikā atbild Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), savukārt par zāļu reģistrēšanu – Zāļu Valsts aģentūra (ZVA). Ir ļoti svarīgi pareizi noformēt dokumentāciju, jo, izvērtējot visus iesniegtos dokumentus, PVD vai ZVA pieņem lēmumu, vai reģistrēt uztura bagātinātājus vai attiecīgos medikamentus atbilstoši normatīvajiem aktiem. Pēc prakses Latvijā atzītāki ir uztura bagātinātāji, kuri ir reģistrēti PVD, tad produkts ir drošs lietošanai un atbilst noteiktajām prasībām.

Kā mēs palīdzam saviem klientiem?

Bieži, pirms mūsu klienti kļūst par mūsu klientiem, tie saskaras ar uztura bagātinātāju un medikamentu reklāmu izveides nepilnībām. Aizvien biežāk praksē ir sastopami gadījumi, kad tiek reklamēts uztura bagātinātājs, bet reklāma ir nepareizi noformēta. Netiek norādītas atbilstošas norādes par veselīgumu, ko pieprasa Eiropas direktīvas. Liela problēma ir sarežģītais dokumentu aizpildīšanas process. 14 gadu darba pieredze farmācijas nozarē sniedz mūsu klientiem iespēju saņemt ātru un kvalitatīvu reģistrēšanas procesu un korektu dokumentu noformēšanu.

Kas ir uztura bagātinātāji un to reģistrācija?

Uztura bagātinātāja definīcija – pārtikas produkti parastā uztura papildināšanai. Tās ir koncentrētas uzturvielas (vitamīni un minerālvielas) vai citas vielas, kurām ir uzturvērtība vai fizioloģiska ietekme, atsevišķi vai kombinācijās, un tās izplata un realizē devās — kapsulās, pastilās, tabletēs, dražejās un citos veidos, pulvera maisiņos, ampulās un citā iesaiņojumā, kas paredzēts lietošanai mazā un mērenā daudzumā.

Latvijā atļauts ievest un izplatīt tikai uztura bagātinātāju reģistrā iekļautus uztura bagātinātājus, izņemot gadījumus, kad pēc PVD pieprasījuma tiek ievesti paraugi reģistrācijai … Vairāk informācijas sazinoties ar „Infarma” konsultantiem.

Kas jādara, lai reģistrētu uztura bagātinātājus no trešajām pasaules valstīm?

Lai reģistrētu uztura bagātinātājus, kas ražoti trešajās pasaules valstīs un līdz šim nav laisti tirgū Eiropas Ekonomikas zonas valstīs, PVD jāiesniedz atbilstoši noformēta pavaddokumentācija … Vairāk informācijas sazinoties ar „Infarma” konsultantiem.

Kas ir diētiskā pārtika (sporta uzturs) un tās reģistrācija?

Diētiskās pārtikas definīcija – pārtika, kura tās īpašā sastāva vai ražošanas procesa dēļ ir skaidri nošķirama no parasta patēriņa pārtikas, ir piemērota konkrētiem uztura mērķiem un, kuru pārdodot, norāda uz tās piemērotību. Diētisko pārtiku marķē saskaņā ar prasībām, kas noteiktas normatīvajos aktos par pārtikas preču marķēšanu.

Diētiskās pārtikas ražotājs, importētājs, ja diētiskā pārtika ražota trešajā valstī, izplatītājs vai iesniedzējs paziņo PVD par šādu diētisko pārtiku pirms tās pirmās laišanas Latvijas tirgū: mākslīgie maisījumi zīdaiņiem; diētiskā pārtika cilvēkiem ar veselības traucējumiem; pārtikas produkti, kas nesatur lipekli; pārtikas produkti, kas paredzēti intensīvas muskuļu piepūles gadījumos, īpaši sportistiem – Sporta uzturs; pārtikas produkti personām, kurām ir ogļhidrātu vielmaiņas traucējumi (diabēts); cita diētiskā pārtika, izņemot diētiskās pārtikas produktus, uz kuriem attiecas normatīvie akti par mākslīgiem papildu ēdināšanas maisījumiem zīdaiņiem, pārtiku zīdaiņiem un maziem bērniem, pārtikas produktiem ar samazinātu enerģētisko vērtību, kas paredzēti svara samazināšanai.

Sporta uzturs – pārtikas produkti, kas paredzēti intensīvas muskuļu piepūles gadījumos, īpaši sportistiem.

Kas ir medicīniskās ierīces un to reģistrēšana?

Medicīniskā ierīce definīcija – jebkurš instruments, aparāts, mehānisms, priekšmets vai materiāls (arī datorprogrammu nodrošinājums, kas nepieciešams ierīces lietošanai atbilstoši instrukcijai), kuru lieto vienu pašu vai kombinācijās, izmantojot ārstniecībā slimību diagnostikai, profilaksei, novērošanai, ārstēšanai, sāpju remdēšanai, kompensēšanai ievainojumu vai sakropļojumu gadījumos, cilvēka anatomijas vai fizioloģisko procesu pētīšanai, aizvietošanai vai pārveidošanai, vai medicīnisko koncepciju pārbaudei, un kura paredzētā pamatdarbība attiecībā uz cilvēka ķermeni netiek panākta ar farmakoloģiskiem, imunoloģiskiem vai metaboliskiem līdzekļiem, taču tos var izmantot ierīces darbībā.

Kompetentā institūcija par medicīnisko ierīču reģistrāciju un atbilstības novērtēšanu ir Zāļu valsts aģentūra. Medicīnisko ierīču ražošanas, izplatīšanas, ekspluatācijas un tehnisko uzraudzību veic Veselības inspekcija.

Reklāmas veidošanas piemēri atbilstoši LR normatīvajām norādēm

Gan uztura bagātinātāju, diētiskās pārtikas, gan sporta uztura marķēšanas, reklamēšanas vai aprakstīšanas nianses ir dažādas. Ir specifiskas veselīguma norādes un obligātās nekaitīguma norādes un marķējuma prasības. Piemēram, Diētiskās pārtikas marķējums, izmantotās marķēšanas metodes, noformējums un reklāma nedrīkst būt maldinoša (piemēram, nedrīkst piedēvēt produktiem neesošas īpašības vai netieši norādīt, ka tie spēj novērst, ārstēt vai izārstēt slimības). Ir atļauts izplatīt jebkuru derīgu informāciju vai ieteikumus, kas paredzēti tikai medicīnas, uzturzinātnes vai farmācijas speciālistiem.

Kas jādara, ja mainās marķējuma teksts?

Ja mainās reģistrētā vai tirgū esošā uztura bagātinātāja marķējums, ražotājs, ražošanas vai lietošanas nosacījumi, iesniedzējs 30 dienu laikā par to rakstiski informē PVD.

Iespēja samazināt izmaksas!

Pareizi veicot reģistrācijas procesu, laižot tirgū produktus – Eiropas Ekonomikas zonas valstu uztura bagātinātājus, diētisko pārtiku, medicīnas preces, mūsu konsultanti palīdzēs Jums izvēlēties izdevīgāko un piemērotāko reģistrācijas iespēju un pavaddokumentu noformēšanu un iesniegšanas kārtību dažādās Eiropas valstīs.

Bezmaksas konsultācijas par reģistrācijas iespējām klātienē

Izmanto iespēju saņemt bezmaksas konsultācijas klātienē. Mēs sniegsim informāciju par farmācijas nozares specifiku, mūsu pakalpojumiem un sasniegtajiem rezultātiem. Maksimāli pielāgosim pakalpojumu Jūsu prasībām. Noskaidro vairāk par pakalpojumu!

Pasūtot reģistrāciju trīs valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā saņemsiet 20% atlaidi kopējai summai. Izmanto iespēju un ietaupi, reģistrējot produktus Baltijas valstīs vienlaicīgi. Vairāk informācijas, sazinoties ar “Infarma” konsultantiem.


Ievadi telefona numuru vai e-pasts adresi*Ievadi vārdu vai kompānijas nosaukumu** bez surogātpasta! Kontaktinformācija tiks izmantota tikai bezmaksas konsultācijai.

Vairāk informācijas uzzināsiet sazinoties ar “Infarma” ekspertiem.

Vairāk informācijas, zvanot +371 28818603 vai rakstot uz info@infarma.lv !

… Spied šeit un apskati pakalpojumu sarakstu.

Atbildēt

Jums ir jāielogojas lai atstātu komentārus.